آیا بیت کوین پشتوانه دارد؟

آیا بیت کوین پشتوانه دارد؟

نویسنده: محمد ابراهیم سماوی

یکی از مباحث مهمی که بسیاری از افراد در مورد آن صحبت می کنند و تعداد کثیری از اقتصاددانان روی آن مانور می دهند،مقوله پشتوانه بیت کوین است. ابتدا باید مشخص کرد که منظور از پشتوانه چیست؟ اگر منظور از پشتوانه، همان پشتوانه فیزیکی (مانند طلا، دلار و ...) است در جوابش باید گفت که در دنیای اقتصاد امروز هیچ ارزی در جهان وجود ندارد که تماماً دارای پشتوانه باشد. برای مثال دلار که قوی ترین ارز در جهان است، بالای 8 تریلیون دلار آن کاملاٌ بدون پشتوانه است! حالا این سوال مطرح می شود که راز بقای دلار آمریکا به عنوان قوی ترین ارز و یا سایر ارزهای کشورهای دیگر با وجود اینکه پشتوانه فیزیکی ندارند در چیست؟ پشتوانه اصلی هر ارز، دولت یا همان حکومتی است که آن را منتشر می کند و خاستگاه پشتوانه هر حکومت یا دولت  اعتماد مردم به آن است. پس به طور خلاصه می توان نتیجه گیری کرد که پشتوانه اصلی هر ارزی، اعتماد مردم است.
بیت کوین به علت ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد و همچنین تسهیلات و مزایایی که در امور مالی بین الملل ایجاد می کند رفته رفته اعتماد مردم را جذب کرده است و توانسته ارزش خود را از چند صدم سنت به چندین هزار دلار در کمتر از ده سال برساند. در مطالب بعدی سایت در مورد این ویژگی های بیت کوین که منجر به ایجاد پشتوانه ای از جنس اعتماد مردم شده است، صحبت خواهم کرد.
 

موردی نیست
مطالب
در جهت روند معامله کن
اگر خلاف جریان بازار ترید کنی زنده نمی مانی
خالص جریان ورودی یا خروجی به صرافی ها
Net Flow چیست؟ و چگونه می توان از آن استفاده نمود؟
آشنایی با گیج های تکنیکال Trading View
آشنایی با گیج های تکنیکال Trading View
ویژگی های یک تحلیل خوب و مناسب از بازار های مالی
اگر خواستید از تحلیل دیگران برای خوراک دانشی خود استفاده کنید و سپس مبتنی بر تحلیل خودتون تصمیم گیری به فعالیت در بازارهای مالی کنید حتما این مقاله را بخوانید.
ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین
نویسنده: محمد ابراهیم سماوی
آیا بیت کوین پشتوانه دارد؟
نویسنده: محمد ابراهیم سماوی