ویژگی های یک تحلیل خوب و مناسب از بازار های مالی

ویژگی های یک تحلیل خوب و مناسب از بازار های مالی

اگر خواستید از تحلیل دیگران برای خوراک دانشی خود استفاده کنید و سپس مبتنی بر تحلیل خودتون تصمیم گیری به فعالیت در بازارهای مالی کنید حتما این مقاله را بخوانید.

تحلیل بلند مدت خیلی به عوامل بنیادی متکی است و عوامل بنیادی می تواند تاثیر به سزایی روی قیمت دارایی های بگذارد. اما از این نکته غافل نشیم که تحلیل تکنیکال ابزاری است که می تواند برای افق زمانی بلند مدت یا کوتاه مدت مورد استفاده قرار گیرد. 
من همیشه توصیه می کنم بر اساس تحلیل خودتون اقدام به خرید و فروش یا سرمایه گذاری در بازار های مالی بکنید یا این مسئله  (سرمایه گذاری یا ترید) را به طور کلی برونسپاری کنید و به مهارت و کسب و کار خودتون تمرکز کنید.

اما اگر خواستید از تحلیل دیگران برای خوراک دانشی خود استفاده کنید و سپس مبتنی بر تحلیل خودتون تصمیم گیری به فعالیت در بازارهای مالی کنید حتما شاخص های زیر را برای تشخیص یک تحلیل معتبر و خوب لحاظ کنید

1- تحلیل خوب و معتبر ساده است. سادگی تحلیل را نشانه ای برای حرفه ای بودن تحلیل گر بدانید. شاید فکر کنید اگر تحلیل پیچیده تر باشد معتبر تر و قابل اتکا تر است و این اصلا نشانه ای خوبی نیست. بدانید و آگاه باشید هر سبک یا مکتب تحلیلی نقاط قوت و ضعف خود را دارد و الزاما اجتماع آن ها باعث تقویت نقاط قوت و پوشش نقطه ضعف نمی شود.

2- تحلیل معتبر حتما حد ضرر دارد یا محدوده نقض تحلیل دارد. هیچ تحلیل گر یا مکتب تحلیلی درصد موفقیت 100 درصد ندارد و هر کسی این ادعا را داشت قطعا دروغگوست. پس تحلیل گر معتبر حتما برای تحلیل خود محدوده قیمتی یا به طور کلی شرط نقض می گذارد.

3- تحلیل درست از جنس پیش بینی است. منظورم اینه که تحلیل باید بگه میره بالا یا میریزه. اینکه یه تحلیل گر میگه اگر این رو به سمت بالا شکست میره بالا یا اگر این قیمت رو به سمت پایین شکست، میریزه نظر تحلیلی نداده است بلکه این یک نظر معاملاتی است و هنر بزرگی هم راستش نیست. تحلیل گر باید بتونه بگه هدف قیمتی در ظرف زمانی چند است. دقیق صحبت کنه.

4- از تحلیل گرانی که به افراز فضای نمونه می پردازند بترسید و ازشون دوری کنید. تحلیل گرانی که فضای نمونه را به چند حالت تقسیم می کنند و شما فقط دارید بازی می خورید. یعنی چی؟ یعنی بیت کوین یا میریزه یا میره بالا این جمله احتمال موفقیتش 100% هست . حالا فرض کنید من این جمله رو اینطوری بیان کنم. بیت کوین درصورتی که قیمت 60 هزار دلار را ببینید می تونه ادامه روند صعودی رو بره و اگر زیر قیمت 43 هزاار رو ببینه میریزه و بین این دو عدد می تونه نوسان کنه. این جمله تحلیلی که من اگر بنویسمش بعضی از شما شاید بگید عجب تحلیلی بعدا هم بیام بگم مطابق تحلیل من اینطوری شد در صورتی که من گفته بودم یا میریزه یا میره بالا

5- تحلیل خوب رایگان نیست. راستش رو بخواین وقتی تحلیل خوب داشته باشی چرا رایگان منتشر  کنی؟ خودم رو میگم من سعی کردم تحلیل های کلی از بازار در کانالم بذارم که دارم در واقع اعتبارمو می ذارم وسط و در قبالش ممبر جذب می کنم به جای اینکه پول بدم تبلیغ کنم پس اینجا هم یه نفعی می برم اینطوری هم نیست که من فقط خیر خواهانه این کار رو بکنم (چون بعضی از دوستان همچین لطفی به من داشتن می گم) راستش رو بخوان من هم نظر تحلیلی مهمم رو مجانی در اختیار کسی نمیذارم حالا نه اینکه همیشه درست در میادا نه بعضی موقع ها هم غلط میشه ولی موضوع اینه که من از درست در آمدن تحلیلم منفعت کسب می کنم. حالا چرا پس تحلیل رایگان در تلگرام یا ایسنتا می بینید دو حالت داره یا طرف تحلیلش اصلا معتبر نیست مثل مواردی که بهش اشاهر کردم یا طرف دنبال ارائه سرویس دیگر هست و مجبوره تحلیل درست حسابی را برای اینکه مثلا شما پکیح آموزشیشو بخرین منتشر کنه. در مورد اینکه چرا یک تحلیل گر خوب آموزش میده که خیلیا این نقد رو به من دارند در لایو های اینستا بارها صحبت کردم.


موفق و پر سود باشید
عماد کوشا

موردی نیست
مطالب
در جهت روند معامله کن
اگر خلاف جریان بازار ترید کنی زنده نمی مانی
خالص جریان ورودی یا خروجی به صرافی ها
Net Flow چیست؟ و چگونه می توان از آن استفاده نمود؟
آشنایی با گیج های تکنیکال Trading View
آشنایی با گیج های تکنیکال Trading View
ویژگی های یک تحلیل خوب و مناسب از بازار های مالی
اگر خواستید از تحلیل دیگران برای خوراک دانشی خود استفاده کنید و سپس مبتنی بر تحلیل خودتون تصمیم گیری به فعالیت در بازارهای مالی کنید حتما این مقاله را بخوانید.
ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین
نویسنده: محمد ابراهیم سماوی
آیا بیت کوین پشتوانه دارد؟
نویسنده: محمد ابراهیم سماوی